Przejdź do głównej zawartości

Warsztaty jednodniowe

Warsztaty jednodniowe odbywały się w miesiącu maju i czerwcu.
Ich harmonogram przedstawiał się następująco:
16 maja- Opole
25 maja- Baborów
27 maja- Opole
30 maja- Leśnica
31 maja -Zielina
6 czerwca- Turawa
7 czerwca- Krośnica
8 czerwca- Popielów
9 maja- Dytmarów
11 maja -Lubrza
13 maja-Kąty opolskie
14 maja- Krapkowice
15 maja- Racławiczki
20 maja- Prószków
21 maja- Prudnik
27 maja- dąbrowa Niemodlińska

Każde szkolenie to spotkanie z bardzo aktywnymi nauczycielami, którzy chętnie poznawali kolejne ćwiczenia i bardzo dobrze się przy tym bawili.
Ćwiczenia, które najbardziej się podobały to memory bez kartoników, ćwiczenia ruchowe z obręczami w których uczestnicy zmieniają miejsca oraz ćwiczenia z tabliczkami suchościeralnymi.
Memory to bardzo proste ćwiczenie do wykorzystania na każdym przedmiocie i na każdym etapie edukacyjnym. Uczestnicy dobierali się parami a dwie osoby opuszczały salę. Dobrani w parze uczestnicy wybierali jeden ulubiony miesiąc. Nauczyciel chodził od pary i do pary i dopytywał który miesiąc dana para wybrała. Jeśli miesiąc się powtórzył należało go zmienić na inny. Po sprawdzeniu uczestnicy stawali w kole. Osoby które wyszły wracały i stawały się graczami memory czyli zasady takie jak w grze. Pierwszy gracz zadawał pytanie do wybranej przez siebie osoby "Który lubisz miesiąc? to samo pytanie zadawał drugiej wybranej osobie, jeśli trafił parę osoby te stawały za nim były jego trofeum jeśli nie pałeczkę przejmował drugi gracz. Gra toczy się aż wszystkie pary zostaną odkryte i wyłoniony zwycięzca.

Zadań z tabliczkami suchościeralnymi było kilka. Najbardziej podobał się głuchy telefon.
Nauczyciele stawali w rzędach po cztery osoby. Prowadzący zabierał ze sobą ostatnie osoby z każdego rzędu i mówił co mają narysować na plecach poprzedniego nauczyciela. Pierwszy nauczyciel w każdym rzędzie miał tabliczkę suchościeralną na której rysował to co nauczyciel za nim narysował mu na plecach. Świetne zadanie na koncentrację.











Zadanie z tabliczkami jest bardzo proste do przygotowania a ponadto wykorzystujemy ekologiczne pomoce dydaktyczne wielokrotnego użytku. Każdy z nauczycieli podkreślał uniwersalność tego ćwiczenia i możliwość zastosowania na dowolnym przedmiocie.

Popularne posty z tego bloga

Konferencja w Niwkach dla doradców metodycznych i nauczycieli konsultantów

 Konferencja dla nauczycieli konsultantów i nauczycieli doradców metodycznych odbyła się w dniach 6-7 maja.  Konferencja była prowadzona przez nauczycieli konsultantów, którzy brali udział w intensywnym szkoleniu prowadzonym przez Kristin i Sarah Jane. Konferencję rozpoczęliśmy od informacji teoretycznych dotyczących możliwości aplikowania do programu Edukacja. Uczestnicy zostali zapoznani ze stroną internetową programu. Ten moduł konferencji cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem i dużą ilością pytań odnośnie poszczególnych komponentów i doświadczenia RZPWE w zakresie realizacji projektów. Kolejnym modułem była pierwsza część warsztatów związana z ćwiczeniami ruchowymi, wykorzystaliśmy cudowną pogodę i zajęcia odbyły się na zewnątrz, na trawie wśród drzew. Kolejnym modułem były ćwiczenia wyciszające, relaksacyjne na zakończenie dnia. Następnego dnia po śniadaniu kolejna porcja aktywności tym razem z tabliczkami, obręczami, kamieniami itd. Ostatnim elementem konferencji było opracow

Program Edukacja

 Projekt "Inspiracje islandzkie kluczem do sukcesu ucznia i nauczyciela polskiego" realizowany jest w ramach programu Edukacja. W programie mamy do wyboru 4 komponenty: 1.  Komponent I - Profesjonalny rozwój kadry 2.  Komponent II - Mobilność w szkolnictwie wyższym 3.  Współpraca instytucjonalna na rzecz poprawy jakości i dopasowania kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) oraz zawodowego kształcenia ustawicznego 4.  Współpraca instytucjonalna na rzecz poprawy jakości i dopasowania oferty edukacyjnej na wszystkich poziomach oraz we wszelkich formach (z wyłączeniem VET i zawodowego kształcenia ustawicznego). Nasz projekt jest realizowany w komponencie I- Profesjonalny rozwój kadry w działaniu intensywne szkolenia. Celem projektu jest podniesienie kompetencji 23 nauczycieli języka angielskiego na I i II etapie edukacyjnym z województwa opolskiego i 5 nauczycieli konsultantów z RZPWE w zakresie stosowania innowacyjnych metod nauczania z uwzględnieniem nauczania włączającego pop

Ostatni dzień intensywnego szkolenia

 Niestety piątek to ostatni dzień intensywnego szkolenia.  Na ten dzień trenerki zaplanowały kilka swoich ćwiczeń ale również odbyła sie sesja dzielenia sie przykładami dobrych praktyk i nauczyciele mogli zaprezentować swoje ulubione zabawy ruchowe, gramatyczne, leksykalne. Przykładowe ćwiczenia w tym dniu to: * Flower and a candle-ćwiczenie relaksacyjne * passing the egg * passing the egg with gratitude * przykłady dobrych praktyk * Co zabieram ze sobą? Trenerki przygotowały również spis wszystkich ćwiczeń i poprosiły uczestników o wypowiedzi, z których ćwiczeń będą korzystać, które podobały im się najbardziej. Lista poniżej Tydzień minął bardzo szybko i pracowicie. Nauczyciele byli bardzo zadowoleni z udziału w intensywnym szkoleniu.