Przejdź do głównej zawartości

Program Edukacja

 Projekt "Inspiracje islandzkie kluczem do sukcesu ucznia i nauczyciela polskiego" realizowany jest w ramach programu Edukacja.




W programie mamy do wyboru 4 komponenty:

1. Komponent I - Profesjonalny rozwój kadry

2. Komponent II - Mobilność w szkolnictwie wyższym

3. Współpraca instytucjonalna na rzecz poprawy jakości i dopasowania kształcenia i szkolenia zawodowego (VET) oraz zawodowego kształcenia ustawicznego

4. Współpraca instytucjonalna na rzecz poprawy jakości i dopasowania oferty edukacyjnej na wszystkich poziomach oraz we wszelkich formach (z wyłączeniem VET i zawodowego kształcenia ustawicznego).


Nasz projekt jest realizowany w komponencie I- Profesjonalny rozwój kadry w działaniu intensywne szkolenia.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji 23 nauczycieli języka angielskiego na I i II etapie edukacyjnym z województwa opolskiego i 5 nauczycieli konsultantów z RZPWE w zakresie stosowania innowacyjnych metod nauczania z uwzględnieniem nauczania włączającego poprzez intensywny udział w warsztatach prowadzonych przez trenerki z Islandii-Kristin Einarsdottiri Sarah Jane Anthony, które zaprezentują autorskie metody Play to Learn More oraz SmartEnglish.

Najważniejszym elementem projektu jest 5 dniowe szkolenie a następnie wydarzenia upowszechniające projekt do których zapraszam jak zawsze wszystkich chętnych nauczycieli województwa opolskiego.

O ile intensywne szkolenie odbywa się w języku angielskim i jest przeznaczone dla nauczycieli tego przedmiotu o tyle wszystkie pozostałe szkolenia odbywać się będą w języku polskim i  dostępne dla wszystkich nauczycieli.

Popularne posty z tego bloga

Dwudniowe konferencje/warsztaty w Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach

Zorganizowaliśmy trzy dwudniowe konferencje i jedne dwudniowe warsztaty, które odbywały się w naszym Ośrodku Szkoleniowym w Niwkach. Pierwsza dwudniowa konferencja odbyła się 6-7 maja, kolejna 13-14 maja, następna 27-28 maja a warsztaty dwudniowe 3-4 czerwca. W pierwszej konferencji udział brali nauczyciele konsultanci oraz nauczyciele doradcy metodyczni województwa opolskiego. Po części wykładowej dotyczącej programu Edukacja, grantów EOG i informacji o samym projekcie przechodziliśmy do ćwiczeń z medytacji i well-being.  Nauczyciele podkreślali jak cenne było to dla nich  doświadczenie, do tej pory niewielu dbało o swój dobrostan a po zaproponowanych ćwiczeniach czuli się  o wiele lepiej i zrelaksowani.  W kolejnym dniu szkoleniowym nauczyciele brali udział w ćwiczeniach ruchowych utrwalających poznany materiał a także ćwiczeniach na koncentrację. Jednym z ćwiczeń, które bardzo się podobało było "Around the clock"  Uczestnicy stali w kółeczku i obok każdej osoby prowadzący

Ostatni dzień intensywnego szkolenia

 Niestety piątek to ostatni dzień intensywnego szkolenia.  Na ten dzień trenerki zaplanowały kilka swoich ćwiczeń ale również odbyła sie sesja dzielenia sie przykładami dobrych praktyk i nauczyciele mogli zaprezentować swoje ulubione zabawy ruchowe, gramatyczne, leksykalne. Przykładowe ćwiczenia w tym dniu to: * Flower and a candle-ćwiczenie relaksacyjne * passing the egg * passing the egg with gratitude * przykłady dobrych praktyk * Co zabieram ze sobą? Trenerki przygotowały również spis wszystkich ćwiczeń i poprosiły uczestników o wypowiedzi, z których ćwiczeń będą korzystać, które podobały im się najbardziej. Lista poniżej Tydzień minął bardzo szybko i pracowicie. Nauczyciele byli bardzo zadowoleni z udziału w intensywnym szkoleniu.